Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
Paleta usług


Produkcja okładek z zaokrąglonymi narożnikami
__

To nie tylko jeden z trendów na rynku wydawniczym, walory estetyczne i wygoda, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Javro Cover wychodzi na przeciw oczekiwaniom Klientów, oferując szeroki wachlarz wariantów okładek z zaokrąglonymi narożnikami Od opraw twardych, po opcje flexi. Od skóry naturalnej, przez tworzywa skóropodobne, płótno introligatorskie, po papier. Dodatkowo dajemy Klientom możliwość łączenia różnych materiałów okleinowych w dowolnym formacie.

+


Produkcja okładek z zaokrąglonymi narożnikami


Tłoczenie na sucho
__

Polega na odciśnięciu matrycy
na okładce produktu. Ten rodzaj
uszlachetnienia daje także możliwość
uzyskania efektu 3D przy pomocy
matryc mosiężnych
lub chemigraficznych.

W oklejkach wykonanych
z materiałów termoprzebarwialnych
wgłębienie będzie miało ciemniejszy
odcień.

+


Tłoczenie na sucho


Złocenie
__

Złocenie (inaczej hot-stamping) – wykorzystujemy pełną gamę kolorystyczną folii: złote, srebrne, metalizowane w innych odcieniach, holograficzne, a także pigmentowe. Rodzaj folii dobieramy w uzgodnieniu z Klientem do danego rodzaju materiału oklejki.

+


Złocenie


Personalizacja
__

Na zlecenie Klienta wykonujemy tłoczenie napisów (dowolny tekst) metodą tłoczenia na gorąco (na ślepo lub z użyciem folii). Technika stosowana jest do tłoczeń imienia, nazwiska, numerów seryjnych itp. Standard to 14 pkt. Arial Bold. Dysponujemy zestawami czcionek: polskich, niemieckich i czeskich. Litery duże, małe i cyfry. Bazę tekstową – dostarcza Klient w pliku Excel.

+


Personalizacja


Montaż gumek i szlufek na długopis
__

Montujemy gumki zamykające oraz szlufki na okładki najczęściej stosowane w projektach notesów.
Gama kolorystyczna gumek to siedem podstawowych kolorów lub Klient może dostarczyć swoją gumkę na rolce o szerokości 7 lub 10 mm.

+


Montaż gumek i szlufek na długopis


Wklejanie kapitałki i wstążki
__

Każda książka w oprawie twardej powinna być wyposażona w kapitałkę, a ważne publikacje... mogą posiadać także wstążki.

+


Wklejanie kapitałki i wstążki


Zawieszenie bloków w okładki
__

Bloki zawieszamy tylko w wykonane przez Javro Couver okładki twarde, „flexi” i „zintegrowane” oraz okładki z gumkami. Dodatkowo istnieje możliwość przyklejenia kapitałki i tasiemki do gotowego (okrepowanego) bloku.

+


Zawieszenie bloków w okładki


Oprawa twarda cienkich książek i katalogów
__

Wykonujemy oprawy twarde także do cienkich bloków (poniżej 5 mm) książek i katalogów. Szczególnie jest to potrzebne rozwiązanie do książek dla dzieci, w których blok możemy uszyć „paszportowo”, kompletując go arkusz w arkusz, w własną wyklejką.

+


Oprawa twarda cienkich książek i katalogów


Szycie paszportowe/dowodowe oraz na tzw. sztych
__

Rzadko spotykanym sposobem połączenia stron w blok za pomocą nici szytej przez grzbiet nazywamy szyciem paszportowym (dowodowym). Do szycia wykorzystujemy różne kolory nici i różną długość ściegi. Dzięki tym zabiegom z pewnością wyróżnia się design publikacji i zyskuje na atrakcyjności. Opcjonalnie przeszywamy blok przez całą jego grubość tzw. szycie na sztych.

+


Szycie paszportowe/dowodowe oraz na tzw. sztych


Wiercenie w papierze
__

Nawiercanie otworów w papierze i kartonie to codzienność w naszej produkcji. Nawiercamy otwory wiertłami teflonowymi o dużej wytrzymałości. Karty katalogowe, wkładki do segregatorów, matki, zawieszki.

+


Wiercenie w papierze


Produkcja pudełek
__

Produkujemy pudełka twarde (rigid box), frezujemy tekturę, montujemy magnesy, wyklejamy wnętrze „lustrem”. Oprócz samej produkcji oferujemy Klientom różnorodne sposoby uszlachetniania opakowań według indywidualnych preferencji, m.in. hot-stamping, tłoczenie suche, foliowanie oraz lakierowanie wybiórcze UV.

+


Produkcja pudełek


Zaokrąglanie narożników bloku
__

Dajemy Klientowi możliwość zaokrąglania narożników w bloku. Proces ten zapobiega przedwczesnemu niszczeniu się narożników, dzięki czemu książka, notes, katalog dłużej wygląda jak nowy. Usługa wykonywana na maszynie z pneumatycznym dociskiem.

+


Zaokrąglanie narożników bloku